Jacek Dziubiński, Eugeniusz Minciel

KSIĘŻYCE 2

spotkanie autorskie | pokaz | artists talk

10.04.2012 godz. 20:00 | wtorek

tuesday, 10 april 2012, 8:00 PM

wstęp wolny | admission freeKsiężyce 2 to wspólny projekt dwóch artystów: malarza Eugeniusza Minciela i Jacka Dziubińskiego.

Wszystko zaczęło się 17 lutego 2012 r.
J.D: "zaproponowałem Eugeniuszowi, że napiszę do jego obrazów teksty, a efekt tej współpracy zademonstrujemy w formie wystawy i książki."

Odpowiedź była szybka i entuzjastyczna.

E.M.: "Świetlisty pomysł, tym bardziej, że ja uwielbiam takie szybkie myśli do
których, dorasta się... Drogi Jacku, piękna idea."

Owocem tego dialogu ma być wystawa oraz towarzyszący jej album.

Zanim uda się zorganizować wystawę i wydać album proponujemy przedpremierową prezentację 'projektu w toku', (starter/appetizer).

______________

Eugeniusz Minciel, malarz, w latach 1980-1985 studia na Wydziale Malarstwa , Grafiki i Rzeźby w PWSSP we Wrocławiu /obecnie ASP/. Dyplom z wyróżnieniem w Pracowni Malarstwa prof. Wandy Gołkowskiej. W 1984-1989 asystent w tejże pracowni. 
Mieszka i pracuje w Księżycach , k/Wrocławia. 26 wystaw indywidualnych w Polsce i za granicą. Udział w kilkudziesięciu wystawach zbiorowych. Prace znajdują się w zbiorach Muzeum Narodowego we Wrocławiu i Muzeum Narodowego w Warszawie, a także w kolekcjach prywatnych w Polsce i za granicą.

Jacek Dziubiński, malarz, blogger, projektant książek, tłumacz, pisarz, streetarter, tworzy też muzykę eksperymentalną, wideo i instalacje. Mieszka i pracuje w różnych miejscach, m.in. w Sobótce.