TVP 1 23.04.1998

 

Krzysztof Wałaszek
PROGRAM TELEWIZYJNY /10 lat później/

objekty/instalacja
13- 21.05.2008fot. M.Jodko

Krzysztof Wałaszek (ur. w 1960) - absolwent, a obecnie wykładowca na Wydziale Malarstwa i Rzeźby Katedry Malarstwa ASP we Wroclawiu, znany artysta posługujący się wieloma mediami /m.in. malarstwo, rzeźba, ceramika /. Twórca ujawniający w swoich pracach absurdy życia społecznego, prowokujący każdym swoim wystąpieniem do krytycznej refleksji skierowanej przeciwko absurdom, nadużyciom i fałszywym hasłom sfery rynku, polityki, mediów czy religii.

Najnowszą wystawą w Galerii Entropia "Program telewizyjny /10 lat póżniej/" powraca do idei zrealizowanej przed laty w tym właśnie miejscu. Na wystawę składa się 7 tablic z masy szamotowej, w który odciśniety jest aktualny w tym tygodniu program telewizyjny. Funkcjonalnośc zapisu można sprawdzic na monitorze tv, który również jest elementem wystawy.

Projekt Wałaszka wychodząc od faktów, zdąża ku prawdzie, a więc temu , co w jego sztuce najważniejsze. Fakty są takie, że sztuka aktualna jest często niezrozumiała dla odbiorców, a zarazem nieomal każdy ogląda telewizję. Tablice z programem tv są sposobem wzajemnego kontaku miedzy odbiorcą i sztuką poprzez prostą i łatwo weryfikowalną prawdę zawartą w ramówce programu tv odtworzonej na szmotowych tablicach. Nareszcie coś się zgadza, jest czytelne i weryfikowalne.Wystarczy spojrzec na zegarek, porównac tablicę zawierającą program z monitorem. Sęk w tym, że tylko sztuka najaktualniejsza, taka, która dotyczy tylko aktualnego tygodnia, nie mija się z ta prosta prawdą i jest w tak fascynujący sposób weryfikowalna.

otwarcie 13.05.08 >>>

<<<