[ p o w r ó t ]

Andrzej DUDEK - DÜRER zajmuje się performance, instalacją, video, grafiką, malarstwem, fotografią, rzeźbą, muzyką, environment, budową instrumentów metafizycznych, działalnością metafizyczno - telepatyczną, antypoezją oraz innymi formami realizacji, wypowiedzi, wierzy w reinkarnację ,jest wcieleniem Albrechta DÜRERA.
Od 1969 roku realizuje life performance Sztuka Butów - Sztuka Spodni - Sztuka Andrzeja DUDKA - DÜRERA /żywa rzeżba/ w Miejscach w Których się Pojawia. "...Sztuka jest dla mnie SPOSOBEM, MOŻLIWOŚCIĄ NA ŻYCIE..., SZCZEGÓLNĄ MOŻLIWOŚCIĄ SAMOREALIZACJI..., KOMUNIKACJI I KOOPERACJI..., MOJE ŻYCIE JEST SZTUKĄ..." Do roku 1978 Andrzej DUDEK-DÜRER żyje w izolacji. W 1979 roku rozpoczyna realizację projektów SZTUKI PODRÓŻY na terenie Polski, następnie Europy Zachodniej, Meksyku, USA, Kanady, Australii, Nowej Zelandii, Singapuru, Korei Południowe, Japonii prezentując wystawy, performance, instalacje, wykłady, warsztaty, video. Jest inicjatorem i koordynatorem Międzynarodowych Projektów Metafizyczno-Telepatycznych. Prezentował prace i działania artystyczne na wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych w kraju i zagranicą. Dokumentacje i prace w wielu zbiorach prywatnych i publicznych /m.in. Muzeum Narodowe w Warszawie, Muzeum Narodowe we Wrocławiu, Centro de Arte Actual w Barcelonie, Stedlijk Museum w Amsterdamie, Museum of Modern Art. w Nowym Yorku, Tate Gallery w Londynie, City Art.Institute Library w Sydney, The School of the Art Institute of Chicago.../.


KOLEKCJA MUZYKI TRANSOWEJ /TRANS MUSIC COLLECTION/ KONCERT MUZYKI ELEKTRONICZNEJ - SYMULTANICZNY POKAZ VIDEO program przygotowany na I Międzynarodowy Festiwal Muzyki Elektronicznej, Elektroakustycznej, Eksperymentalnej i Awangardowej- Electroshok w St. Petersburg. Utwory prezentowane na tym koncercie pochodzą z 3 ostatnich płyt A.DUDKA-DURERA / Przenikanie Czasoprzestrzeni BWA Awangarda Wrocław 001/2000, TRANS TRIP Falcata Galia Recordings L.A. 0011/2001 oraz INSTRUMENTA... BWA Design Wrocław 2001.
Dla Andrzeja DUDKA-DÜRERA poszukiwania w obszarze dźwięku, obiektu, obrazu ma bardzo złożony i zróżnicowany charakter. Zaczynając od własnoręcznie zbudowanego instrumentu - obiektu sitar, poprzez dźwięki kreowane i samplowane w nowoczesnych technikach obróbki dźwięku / technologia cyfrowa/ a kończąc na obiektach dźwiękowych i obrazach wykonanych we współczesnych technologiach druku cyfrowego.
Symultaniczne w trakcie koncertu odbyła się prezentacja autorskich realizacji video.
Relacja pomiędzy obrazem, dźwiękiem a doświadczeniem metafizycznym to istotne aspekty twórczości A.DUDKA-DURERA.

 

[ w e j ś c i e ]